IMG_20221107_160928_7705-6 noyabr kunlari Samarqand shahrida “Samarqand marafoni” xalqaro xayriya poygasi bo‘lib o‘tdi.
“Samarqand marafoni” 2019-yilda O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Madaniyat va san’atni rivojlantirish jamg‘armasi tomonidan Sportni rivojlantirish vazirligi va Samarqand viloyati hokimligi ko‘magida har yili o‘tkaziladigan xayriya poygasidir.
Barcha musobaqalar madaniyat va san’at maskanlarida inklyuzivlik muammosiga jamoatchilik e’tiborini jalb qilish, sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilish, mamlakatimizda sport turizmini rivojlantirish masalalarini hal etishga xizmat qilmoqda.
Geologiya va geofizika instituti xodimlari. HM. Abdullaeva Nurmuhamedov Islom va Abduvaliev Abduxamidlar faol ishtirok etib, munosib natija ko‘rsatishdi.

IMG_20221107_160928_770On November 5-6, an international charity race was held in the city of Samarkand “Samarkand Marathon”.
Samarkand Marathon is an annual charity race organized in 2019 by the Culture and Art Development Fund under the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan with the support of the Ministry of Sports Development and the Khokimiyat of Samarkand region.
All races help to solve the problems of attracting public attention to the problem of inclusiveness at cultural and art sites, promoting a healthy lifestyle and developing sports tourism in our country.
Employees of the Institute of Geology and Geophysics. HM. Abdullaeva Nurmukhamedov Islam and Abduvaliev Abdukhamid took an active part and showed a worthy result.