H.M. Abdullayev nomidagi Geologiya va geofizika instituti jamooasi barcha ilm ahli, yosh tadqiqotchilar va soha mutaxassislarini “Geologiya, petrologiya va metallogeniyaning fundamental va amaliy muammolari” mavzusidagi xalqaro ilmiy-amaliy konferensiyada ishtirok etishga chorlaydi.
Mazkur konferensiya akademik I.H.Hamraboyevning 105 yilligi va akademik F.A. Usmonovning 90 yilligiga bag‘ishlanib, ularning geologiya fanidagi boy ilmiy merosini yangi izlanishlar bilan davom ettirishga xizmat qiladi.
Bu ilmiy uchrashuv yangi g‘oyalar, tadqiqot yo‘nalishlari va xalqaro hamkorlik uchun muhim platforma bo‘lib xizmat qiladi.

Monthly Archives: июля 2025
Коллектив Института геологии и геофизики имени Х.М. Абдуллаева приглашает всех представителей научного сообщества, молодых исследователей и специалистов отрасли принять участие в международной научно-практической конференции на тему «Фундаментальные и прикладные проблемы геологии, петрологии и металлогении.»
Данная конференция, посвященная 105-летию академика И.Х. Хамрабаева и 90-летию академика Ф.А. Усманова, призвана продолжить их богатое научное наследие в геологической науке новыми исследованиями.
Эта научная встреча послужит важной платформой для новых идей, исследовательских направлений и международного сотрудничества.