💠 Geologiya va geofizika institutida yaponiyalik hamda mongoliyalik olimlar bilan uchrashuv o‘tkazildi
O‘zbekiston Respublikasi Tog‘-kon sanoati va geologiya vazirligi Geologiya fanlari universiteti “Geologiya va Geofizika instituti” DMga Yamaguchi universitetidan Masaaki Ovada (Yaponiya), Kyushu universitetidan Yasuxito Osanai (Yaponiya), Ulan Batordan doktor Bat-Erdene Dashni va professor Jargalanlarni (Mongoliya) tashrif buyurishdi.
Xorijlik mutaxassislar bilan uchrashuvda xalqaro grantni amalga oshirish bo‘yicha chora tadbirlar, o‘zaro hamkorlik masalalari va boshqa dolzarb masalalar muhokama qilindi.

A meeting with Japanese and Mongolian scientists was held at the Institute of Geology and Geophysics
Masaaki Ovada from Yamaguchi University (Japan), Yasuhito Osanai from Kyushu University (Japan), Dr. Bat-Erden Dashni from Ulaanbaatar and Professor Jargalan (Mongolia) visited the Institute of Geology and Geophysics University of Geological Sciences of the Ministry of Mining and Geology of the Republic of Uzbekistan.
At the meeting with foreign experts, measures for the implementation of the international grant, issues of mutual cooperation and other relevant topics were discussed.x (3)x (2)x (1)