1966-1967 yy.- Harbiy xizmatda
1973-1979 yy.- O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi Geologiya va geofizika instituti muhandisi, kichik ilmiy xodimi
1979-1987 yy.- O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi Prezidiumi Yer haqidagi fanlar bo‘limi ilmiy kotibi
1987-1996 yy.- O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi Geologiya va geofizika instituti katta ilmiy xodimi
1996-1998 yy.- O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi Geologiya va geofizika instituti ilmiy ishlar bo‘yicha direktor muovini
1998-2002 yy.- O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi Geologiya va geofizika instituti yetakchi ilmiy xodimi
2002-2016 yy.- O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi Geologiya va geofizika instituti laboratoriya mudiri
2016-2020 yy.- O‘zbekiston Respublikasi Davlat Geologiya va mineral resurslar qumitasi H.M.Abdullaev nomidagi “Geologiya va geofizika instituti” davlat muassasasi Petrologiya bo‘limi mudiri
2020-2021 yy.- O‘zbekiston Respublikasi Davlat Geologiya va mineral resurslar qumitasi Geologiya fanlari universiteti H.M.Abdullaev nomidagi “Geologiya va geofizika instituti” davlat muassasasi Petrologiya bo‘limi mudiri
2021 y.- h.v. – O‘zbekiston Respublikasi Tog‘-kon sanoati va geologiya vazirligi Geologiya fanlari universiteti H.M.Abdullaev nomidagi “Geologiya va geofizika instituti” davlat muassasasi bosh ilmiy maslaxatchisi

1960-1966 гг. — Студент геологического факультета Ташкентского государственного университета
1973-1979 гг. — Инженер, младший научный сотрудник Института геологии и геофизики Академии наук Республики Узбекистан
1979-1987 гг. — Научный секретарь Отдела наук о Земле Президиума Академии наук Республики Узбекистан
1987-1996 гг. — Старший научный сотрудник Института геологии и геофизики Академии наук Республики Узбекистан
1996-1998 гг. — Заместитель директора по научной работе Института геологии и геофизики Академии наук Республики Узбекистан
1998-2002 гг. — Ведущий научный сотрудник Института геологии и геофизики Академии наук Республики Узбекистан
2002-2016 гг. — Руководитель лаборатории Института геологии и геофизики Академии наук Республики Узбекистан
2016-2020 гг. — Руководитель отдела петрологии Государственного учреждения «Институт геологии и геофизики имени Х.М.Абдуллаева» при Государственном комитете по геологии и минеральным ресурсам Республики Узбекистан
2020-2021 гг. — Руководитель отдела петрологии Государственного учреждения «Институт геологии и геофизики имени Х.М.Абдуллаева» при Университете геологии Республики Узбекистан
2021 — н.в. — Главный научный консультант Государственного учреждения «Институт геологии и геофизики имени Х.М.Абдуллаева» при Министерстве геологии и горной промышленности Республики Узбекистан